Logo for the website Logo for the website

Specifikt samverkansråd skola, utbildning och kompetensförsörjning

Övrigt

Ordförande

Ersättare

Ledamot Askersund kommun

Ersättare Askersund kommun

Ledamot Degerfors kommun

Ersättare Degerfors kommun

Ledamot Hallsbergs kommun

Ersättare Hallsbergs kommun

Ledamot Hällefors kommun

Ersättare Hällefors kommun

Ledamot Karlskoga kommun

Ersättare Karlskoga kommun

Ledamot Kumla kommun

Ersättare Kumla kommun

Ledamot Laxå kommun

Ersättare Laxå kommun

Ledamot Lekeberg kommun

Ersättare Lekeberg kommun

Ledamot Lindesberg kommun

Ersättare Lindesberg kommun

Ledamot Ljusnarsberg kommun

Ersättare Ljusnarsberg kommun

Ledamot Nora kommun

Ersättare Nora kommun

Ledamot Örebro kommun

Ersättare Örebro kommun

[Missing text '/views/politicspage/parts/organization/name' for 'English']
[Missing text '/views/politicspage/parts/organization/party' for 'English']
[Missing text '/views/politicspage/parts/organization/mission' for 'English']
[Missing text '/views/politicspage/parts/organization/ordernumber' for 'English']
Irén Lejegren Socialdemokraterna Ordförande 1
Charlotta Englund Centerpartiet Ersättare 2
Johanna Martin Moderata Samlingspartiet Ledamot Askersund kommun 3
Ronny Larsson Socialdemokraterna Ersättare Askersund kommun 4
Anna Nordqvist Moderata Samlingspartiet Ledamot Degerfors kommun 5
Örjan Samuelsson Socialdemokraterna Ersättare Degerfors kommun 6
Siw Lunander Socialdemokraterna Ledamot Hallsbergs kommun 7
Ulrika Björklund Moderata Samlingspartiet Ersättare Hallsbergs kommun 8
Ulrika Jonsson Moderata Samlingspartiet Ledamot Hällefors kommun 9
Christina Kuurne Socialdemokraterna Ersättare Hällefors kommun 10
Lars Hultkrantz Liberalerna Ledamot Karlskoga kommun 11
Anneli Bramvehl Moderata Samlingspartiet Ersättare Karlskoga kommun 12
Oskar Svärd Moderata Samlingspartiet Ledamot Kumla kommun 13
Kajsa Rosén Liberalerna Ersättare Kumla kommun 14
Ivonny Falk Kristdemokraterna Ledamot Laxå kommun 15
Klas-Göran Vilgren Vänsterpartiet Ersättare Laxå kommun 16
Berth Falk Socialdemokraterna Ledamot Lekeberg kommun 17
Pia Frohman Miljöpartiet de Gröna Ersättare Lekeberg kommun 18
Kristine Andersson Socialdemokraterna Ledamot Lindesberg kommun 19
Magnus Storm Centerpartiet Ersättare Lindesberg kommun 20
Lena Berglund Socialdemokraterna Ledamot Ljusnarsberg kommun 21
Astrid Dahl Vänsterpartiet Ersättare Ljusnarsberg kommun 22
Solweig Oscarsson Socialdemokraterna Ledamot Nora kommun 23
Bengt Svensson Moderata Samlingspartiet Ersättare Nora kommun 24
Marlene Jörhag Kristdemokraterna Ledamot Örebro kommun 25
Stefan Stark Moderata Samlingspartiet Ersättare Örebro kommun 26

Did the content help you?

Last updated: Tuesday, May 5, 2020