Du är på Region Örebro läns webbplats.

Logotyp för webbplatsen Logotyp för webbplatsen

Gemensam nämnd för företagshälsovård samt tolk- och översättarservice

Politisk organisation

Namn
Parti
Roll
Ordningsnummer
Gunn Öjebrandt Kristdemokraterna Ordförande 1
Kenneth Malm Centerpartiet Vice ordförande Örebro kommun 2
Theres Andersson Socialdemokraterna Ledamot 3
Idriz Sahiti Socialdemokraterna Ledamot 4
Carola Johansson Socialdemokraterna Ledamot 5
Anna-Lena Johansson Centerpartiet Ledamot 6
Göran Gustafsson Moderata Samlingspartiet Ledamot 7
Anders Ramnerup Sverigedemokraterna Ledamot 8
Richard Sandström Sverigedemokraterna Ledamot 9
Jeanette Nilsson Liberalerna Ledamot 10
Lena Rosborg Vänsterpartiet Ledamot 11
Shahla Ojagh Socialdemokraterna Ersättare 12
Rebecca Voss Socialdemokraterna Ersättare 13
Markku Rantamäki Socialdemokraterna Ersättare 14
Maria Landh Kristdemokraterna Ersättare 15
Karl Arne Löthgren Centerpartiet Ersättare 16
Thomas Vuolo Moderata Samlingspartiet Ersättare 17
Darko Spahic Moderata Samlingspartiet Ersättare 18
John Hägglöf Moderata Samlingspartiet Ersättare 19
Faisa Maxamed Vänsterpartiet Ersättare 21
Silvia Assi Socialdemokraterna Ledamot Örebro kommun 22
Eva Hesse-Almkvist Moderata Samlingspartiet Ersättare Örebro kommun 23
Maria Belik Liberalerna Ersättare Örebro kommun 24
Annica Sjöqvist Socialdemokraterna Ledamot Kumla kommun 25
Peder Möller Kristdemokraterna Ledamot Kumla kommun 26
Margareta Engman Moderata Samlingspartiet Ersättare Kumla kommun 27
Torbjörn Ahlin Centerpartiet Ersättare Kumla kommun 28
Ewa-Rosa Sliwinska Socialdemokraterna Ledamot Hallsbergs kommun 29
Ann-Christine Appelqvist Moderata Samlingspartiet Ersättare Hallsbergs kommun 30
Nils Olof Tivemyr Centerpartiet Ledamot Laxå kommun 31
Frida Ahnér Socialdemokraterna Ersättare Laxå kommun 32
Christer Sjödin Moderata Samlingspartiet Ledamot Lekeberg kommun 33
Linda Hallén Socialdemokraterna Ersättare Lekeberg kommun 34
Monika Klockars Moderata Samlingspartiet Ledamot Lindesberg kommun 35
Nafih Mawlod Socialdemokraterna Ersättare Lindesberg kommun 36
Ewa-Leena Johansson Socialdemokraterna Ledamot Ljusnarsberg kommun 37
Mats Larsson Sverigedemokraterna Ersättare Ljusnarsberg kommun 38
Anneli Kammerland Socialdemokraterna Ledamot Nora kommun 39
Susanne Swanston Kurtson Centerpartiet Ersättare Nora kommun 40

Hade du nytta av innehållet på denna sida?

Senast uppdaterad: den 1 januari 2023