Du är på Region Örebro läns webbplats.

Logotyp för webbplatsen Logotyp för webbplatsen

Specifikt samverkansråd för social välfärd samt vård och omsorg

Övrigt

Ordförande

Ersättare

Ledamot Askersund kommun

Ersättare Askersund kommun

Ledamot Degerfors kommun

Ersättare Degerfors kommun

Ledamot Hallsbergs kommun

Ersättare Hallsbergs kommun

Ledamot Hällefors kommun

Ersättare Hällefors kommun

Ledamot Karlskoga kommun

Ersättare Karlskoga kommun

Ledamot Kumla kommun

Ersättare Kumla kommun

Ledamot Laxå kommun

Ersättare Laxå kommun

Ledamot Lekeberg kommun

Ersättare Lekeberg kommun

Ledamot Lindesberg kommun

Ersättare Lindesberg kommun

Ledamot Ljusnarsberg kommun

Ersättare Ljusnarsberg kommun

Ledamot Nora kommun

Ersättare Nora kommun

Ledamot Örebro kommun

Ersättare Örebro kommun

Namn
Parti
Roll
Ordningsnummer
Karin Sundin Socialdemokraterna Ordförande 1
Behcet Barsom Kristdemokraterna Ersättare 2
Anna-May Björk Kristdemokraterna Ledamot Askersund kommun 3
Siv Ahlstrand Socialdemokraterna Ersättare Askersund kommun 4
Anita Bohlin Neuman Vänsterpartiet Ledamot Degerfors kommun 5
Ingela Sundberg Moderata Samlingspartiet Ersättare Degerfors kommun 6
Veronica Wallgren Socialdemokraterna Ledamot Hallsbergs kommun 7
Olle Isacsson Moderata Samlingspartiet Ersättare Hallsbergs kommun 8
Christina Kuurne Socialdemokraterna Ledamot Hällefors kommun 9
Lotta Anderberg Miljöpartiet de Gröna Ersättare Hällefors kommun 10
Ola Karlsson Moderata Samlingspartiet Ledamot Karlskoga kommun 11
Anna Blomquist Kristdemokraterna Ersättare Karlskoga kommun 12
Annica Sjöqvist Socialdemokraterna Ledamot Kumla kommun 13
Jan Engman Centerpartiet Ersättare Kumla kommun 14
Anette Schön Kristdemokraterna Ledamot Laxå kommun 15
Mbuche Lameck Moderata Samlingspartiet Ersättare Laxå kommun 16
Annica Zetterholm Centerpartiet Ledamot Lekeberg kommun 17
John Hägglöf Moderata Samlingspartiet Ersättare Lekeberg kommun 18
Susanne Karlsson Centerpartiet Ledamot Lindesberg kommun 19
John Omoomian Socialdemokraterna Ersättare Lindesberg kommun 20
Lena Berglund Socialdemokraterna Ledamot Ljusnarsberg kommun 21
Lena Berglund Socialdemokraterna Ersättare Ljusnarsberg kommun 22
Tom Rymoen Moderata Samlingspartiet Ledamot Nora kommun 23
Kent Nilsson Socialdemokraterna Ersättare Nora kommun 24
John Johansson Socialdemokraterna Ledamot Örebro kommun 25
Karolina Wallström Liberalerna Ersättare Örebro kommun 26

Hade du nytta av innehållet på denna sida?

Senast uppdaterad: den 5 maj 2020