Du är på Region Örebro läns webbplats.

Logotyp för webbplatsen Logotyp för webbplatsen

Specifikt samverkansråd kultur

Övrigt

Ordförande

Ersättare

Ledamot Örebro kommun

Ersättare Örebro kommun

Ledamot Askersund kommun

Ersättare Askersund kommun

Ledamot Degerfors kommun

Ersättare Degerfors kommun

Ledamot Hallsbergs kommun

Ersättare Hallsbergs kommun

Ledamot Hällefors kommun

Ersättare Hällefors kommun

Ledamot Karlskoga kommun

Ersättare Karlskoga kommun

Ledamot Kumla kommun

Ersättare Kumla kommun

Ledamot Laxå kommun

Ersättare Laxå kommun

Ledamot Lekeberg kommun

Ersättare Lekeberg kommun

Ledamot Lindesberg kommun

Ersättare Lindesberg kommun

Ledamot Ljusnarsberg kommun

Ersättare Ljusnarsberg kommun

Ledamot Nora kommun

Ersättare Nora kommun

Namn
Parti
Roll
Ordningsnummer
Torbjörn Ahlin Centerpartiet Ordförande 1
Inga-Britt Ritzman Socialdemokraterna Ersättare 2
Lennart Bondeson Kristdemokraterna Ledamot Örebro kommun 3
Börje Ström Liberalerna Ersättare Örebro kommun 4
Staffan Korsgren Liberalerna Ledamot Askersund kommun 5
Johan Calais Socialdemokraterna Ersättare Askersund kommun 6
Anna Nordqvist Moderata Samlingspartiet Ledamot Degerfors kommun 7
Örjan Samuelsson Socialdemokraterna Ersättare Degerfors kommun 8
Siw Lunander Socialdemokraterna Ledamot Hallsbergs kommun 9
Ulrika Björklund Moderata Samlingspartiet Ersättare Hallsbergs kommun 10
Susanne Grundström Socialdemokraterna Ledamot Hällefors kommun 11
Uta Riedel Socialdemokraterna Ersättare Hällefors kommun 12
Margaretha Rosberg Moderata Samlingspartiet Ledamot Karlskoga kommun 13
Elaine E Lindblom Liberalerna Ersättare Karlskoga kommun 14
Stefan Svensson Socialdemokraterna Ledamot Kumla kommun 15
Carina Riberg Miljöpartiet de Gröna Ersättare Kumla kommun 16
Arne Augustsson Centerpartiet Ledamot Laxå kommun 17
Therese Magnusson Socialdemokraterna Ersättare Laxå kommun 18
Anders Johansson Centerpartiet Ledamot Lekeberg kommun 19
Caroline Elfors Moderata Samlingspartiet Ersättare Lekeberg kommun 20
Magnus Storm Centerpartiet Ledamot Lindesberg kommun 21
Sofie Krantz Socialdemokraterna Ersättare Lindesberg kommun 22
Hendrik Bijloo Liberalerna Ledamot Ljusnarsberg kommun 23
Natalie Peart Socialdemokraterna Ersättare Ljusnarsberg kommun 24
Birgitta Borg Liberalerna Ledamot Nora kommun 25
Bengt Svensson Moderata Samlingspartiet Ersättare Nora kommun 26

Hade du nytta av innehållet på denna sida?

Senast uppdaterad: den 5 maj 2020