Logo for the website Logo for the website

Specifikt samverkansråd för folkhälsa

Övrigt

Ordförande

Ersättare

Ledamot Askersund kommun

Ersättare Askersund kommun

Ledamot Degerfors kommun

Ersättare Degerfors kommun

Ledamot Hallsbergs kommun

Ersättare Hallsbergs kommun

Ledamot Hällefors kommun

Ersättare Hällefors kommun

Ledamot Karlskoga kommun

Ersättare Karlskoga kommun

Ledamot Kumla kommun

Ersättare Kumla kommun

Ledamot Laxå kommun

Ersättare Laxå kommun

Ledamot Lekeberg kommun

Ersättare Lekeberg kommun

Ledamot Lindesberg kommun

Ersättare Lindesberg kommun

Ledamot Ljusnarsberg kommun

Ersättare Ljusnarsberg kommun

Ledamot Nora kommun

Ersättare Nora kommun

Ledamot Örebro kommun

Ersättare Örebro kommun

Representant

[Missing text '/views/politicspage/parts/organization/name' for 'English']
[Missing text '/views/politicspage/parts/organization/party' for 'English']
[Missing text '/views/politicspage/parts/organization/mission' for 'English']
[Missing text '/views/politicspage/parts/organization/ordernumber' for 'English']
Behcet Barsom Kristdemokraterna Ordförande 1
Andreas Svahn Socialdemokraterna Ersättare 2
Hans Sedström Kristdemokraterna Ledamot Askersund kommun 3
Siv Ahlstrand Socialdemokraterna Ersättare Askersund kommun 4
Örjan Andersson Socialdemokraterna Ledamot Degerfors kommun 5
Jonas Breitner Moderata Samlingspartiet Ersättare Degerfors kommun 6
Veronica Wallgren Socialdemokraterna Ledamot Hallsbergs kommun 7
Olle Isacsson Moderata Samlingspartiet Ersättare Hallsbergs kommun 8
Bella-Maria Kronman Vänsterpartiet Ledamot Hällefors kommun 9
Christina Kuurne Socialdemokraterna Ersättare Hällefors kommun 10
Martin Hårsmar Moderata Samlingspartiet Ledamot Karlskoga kommun 11
Christina Gustavsson Socialdemokraterna Ersättare Karlskoga kommun 12
Annica Sjöqvist Socialdemokraterna Ledamot Kumla kommun 13
Carina Riberg Miljöpartiet de Gröna Ersättare Kumla kommun 14
Nils Olof Tivemyr Centerpartiet Ledamot Laxå kommun 15
Kenth Gustafsson Socialdemokraterna Ersättare Laxå kommun 16
Berth Falk Socialdemokraterna Ledamot Lekeberg kommun 17
Caroline Elfors Moderata Samlingspartiet Ersättare Lekeberg kommun 18
Susanne Karlsson Centerpartiet Ledamot Lindesberg kommun 19
John Omoomian Socialdemokraterna Ersättare Lindesberg kommun 20
Ronnie Edvardsson Miljöpartiet de Gröna Ledamot Ljusnarsberg kommun 21
Lena Berglund Socialdemokraterna Ersättare Ljusnarsberg kommun 22
Tom Rymoen Moderata Samlingspartiet Ledamot Nora kommun 23
Kent Nilsson Socialdemokraterna Ersättare Nora kommun 24
Jimmy Nordengren Centerpartiet Ledamot Örebro kommun 25
Monica Skålberg Moderata Samlingspartiet Ersättare Örebro kommun 26
Kristin Lundström Tjänsteperson Representant 27
Unnur Tryggvadottir Tjänsteperson Representant 28

Did the content help you?

Last updated: Tuesday, May 5, 2020