Du är på Region Örebro läns webbplats.

Logotyp för webbplatsen Logotyp för webbplatsen

Gemensam nämnd för företagshälsovård samt tolk- och översättarservice

Politisk organisation

Namn
Parti
Roll
Ordningsnummer
Anders Lycketeg Centerpartiet Ordförande 1
Carola Johansson Socialdemokraterna Vice ordförande Örebro kommun 2
Ulla Bergström Socialdemokraterna Ledamot 3
Mayson Murad Socialdemokraterna Ledamot 4
Birgitta Hultin Socialdemokraterna Ledamot 5
Kent Hiding Kristdemokraterna Ledamot 6
Tomas Klockars Moderata Samlingspartiet Ledamot 7
Lennart Carlsson Moderata Samlingspartiet Ledamot 8
Gert Öhlin Liberalerna Ledamot 9
Jari Mehtäläinen Sverigedemokraterna Ledamot 10
Nadia Abdellah Vänsterpartiet Ledamot 11
Lars Gustav Schill Socialdemokraterna Ersättare 12
Jannica Jonsson Socialdemokraterna Ersättare 13
Zaki Habib Socialdemokraterna Ersättare 14
Johan Svanberg Kristdemokraterna Ersättare 15
Frank Tholfsson Centerpartiet Ersättare 16
Nedim Karic Moderata Samlingspartiet Ersättare 17
Anna Stark Moderata Samlingspartiet Ersättare 18
Malin Bjarnefors Miljöpartiet de Gröna Ersättare 19
Sven-Erik Kilsten Sverigedemokraterna Ersättare 20
Jon Fredriksson Vänsterpartiet Ersättare 21
Eva Hesse-Almkvist Moderata Samlingspartiet Ledamot Örebro kommun 22
Kenneth Malm Centerpartiet Ersättare Örebro kommun 23
Carina Johansson Liberalerna Ersättare Örebro kommun 24
Rebecca Voss Socialdemokraterna Ledamot Kumla kommun 25
Carin Thaning Liberalerna Ledamot Kumla kommun 26
Annica Sjöqvist Socialdemokraterna Ersättare Kumla kommun 27
Albin Hellström Kristdemokraterna Ersättare Kumla kommun 28
Veronica Wallgren Socialdemokraterna Ledamot Hallsbergs kommun 29
Ann-Christine Appelqvist Moderata Samlingspartiet Ersättare Hallsbergs kommun 30
Nils Olof Tivemyr Centerpartiet Ledamot Laxå kommun 31
Kenth Gustafsson Socialdemokraterna Ersättare Laxå kommun 32
Berth Falk Socialdemokraterna Ledamot Lekeberg kommun 33
Christer Sjödin Moderata Samlingspartiet Ersättare Lekeberg kommun 34
Nafih Mawlod Socialdemokraterna Ledamot Lindesberg kommun 35
Markus Lundin Kristdemokraterna Ersättare Lindesberg kommun 36
Ewa-Leena Johansson Socialdemokraterna Ledamot Ljusnarsberg kommun 37
Natalie Peart Socialdemokraterna Ersättare Ljusnarsberg kommun 38
Monica Andersson Socialdemokraterna Ledamot Nora kommun 39
Boye Jonsson Norapartiet Ersättare Nora kommun 40

Hade du nytta av innehållet på denna sida?

Senast uppdaterad: den 5 maj 2020