Du är på Region Örebro läns webbplats.

Logotyp för webbplatsen Logotyp för webbplatsen

Gemensam nämnd för företagshälsovård samt tolk- och översättarservice

Nämnden ansvarar för företagshälsovård och tolk- och översättarservice för Region Örebro län och de kommuner som deltar i den gemensamma nämnden.

Hos följande organisationer har nämnden det övergripande ansvaret för företagshälsovård och för tolk- och översättarservice:

  • Region Örebro län
  • Örebro kommun
  • Kumla kommun
  • Hallsbergs kommun
  • Lindesbergs kommun
  • Laxå kommun
  • Lekebergs kommun
  • Ljusnarsbergs kommun

Den gemensamma nämnden för företagshälsovård samt tolk- och översättarservice består av 18 ledamöter och 18 ersättare.

Handlingar och protokoll

 

Namn
Parti
Roll
Ordningsnummer
Anders Lycketeg Centerpartiet Ordförande 1
Carola Johansson Socialdemokraterna Vice ordförande 2
Ulla Bergström Socialdemokraterna Ledamot 3
Mayson Murad Socialdemokraterna Ledamot 4
Birgitta Hultin Socialdemokraterna Ledamot 5
Kent Hiding Kristdemokraterna Ledamot 6
Tomas Klockars Moderata Samlingspartiet Ledamot 7
Lennart Carlsson Moderata Samlingspartiet Ledamot 8
Jari Mehtäläinen Sverigedemokraterna Ledamot 10
Maria Odheim Nielsen Vänsterpartiet Ledamot 11
Eva Hesse-Almkvist Moderata Samlingspartiet Ledamot 12
Rebecca Voss Socialdemokraterna Ledamot 13
Carin Thaning Liberalerna Ledamot 14
Magnus Andersson Socialdemokraterna Ledamot 15
Nils Olof Tivemyr Centerpartiet Ledamot 16
Berth Falk Socialdemokraterna Ledamot 17
John Omoomian Socialdemokraterna Ledamot 18
Ewa-Leena Johansson Socialdemokraterna Ledamot 19
Monica Andersson Socialdemokraterna Ledamot 20
Lars Gustav Schill Socialdemokraterna Ersättare 21
Jannica Jonsson Socialdemokraterna Ersättare 22
Nafih Mawlod Socialdemokraterna Ersättare 23
Layla Abou Tacca Kristdemokraterna Ersättare 24
Johan Niklasson Centerpartiet Ersättare 25
Nedim Karic Moderata Samlingspartiet Ersättare 26
Anna Stark Moderata Samlingspartiet Ersättare 27
Malin Bjarnefors Miljöpartiet de Gröna Ersättare 28
Sven-Erik Kilsten Sverigedemokraterna Ersättare 29
Lena Rosborg Vänsterpartiet Ersättare 30
Kenneth Malm Centerpartiet Ersättare 31
Carina Johansson Liberalerna Ersättare 32
Annica Sjöqvist Socialdemokraterna Ersättare 33
Albin Hellström Kristdemokraterna Ersättare 34
Ann-Christine Appelqvist Moderata Samlingspartiet Ersättare 35
Kenth Gustafsson Socialdemokraterna Ersättare 36
Christer Sjödin Moderata Samlingspartiet Ersättare 37
Markus Lundin Kristdemokraterna Ersättare 38
Ulla Kalander-Karlsson Socialdemokraterna Ersättare 39
Boye Jonsson Norapartiet Ersättare 40

Hade du nytta av innehållet på denna sida?

Senast uppdaterad: den 26 februari 2021