Du är på Region Örebro läns webbplats.

Logotyp för webbplatsen Logotyp för webbplatsen
Namn
Parti
Roll
Ordningsnummer
Torgny Larsson Socialdemokraterna Ordförande 1
Bo Rudolfsson Kristdemokraterna Vice ordförande 2
Ola Karlsson Moderata Samlingspartiet 2:e vice ordförande 3
Erik Baecklund Moderata Samlingspartiet Ledamot 4
Thomas Vuolo Moderata Samlingspartiet Ledamot 5
Inga Ängsteg Centerpartiet Ledamot 6
Fredrik Askhem Liberalerna Ledamot 7
Erica Gidlöf Kristdemokraterna Ledamot 8
Andreas Svahn Socialdemokraterna Ledamot 9
Katarina Hansson Socialdemokraterna Ledamot 10
Rolf Karlsson Socialdemokraterna Ledamot 11
Frida Larsson Socialdemokraterna Ledamot 12
Stefan Hven Socialdemokraterna Ledamot 13
Rolf Östman Vänsterpartiet Ledamot 14
Elin Jensen Sverigedemokraterna Ledamot 15
Oscar Lundqvist Sverigedemokraterna Ledamot 16
Greger Persson Sverigedemokraterna Ledamot 17
Carina Rehn Örebropartiet Ledamot 18
Anna Nordqvist Moderata Samlingspartiet Ledamot 19
Anna Ragén Moderata Samlingspartiet Ledamot 20
Nina Höijer Socialdemokraterna Ledamot 21
Patrik Renberg Socialdemokraterna Ledamot 22
Yvonne Nilsson Socialdemokraterna Ledamot 23
Malin von Wachenfeldt Vänsterpartiet Ledamot 24
Patrik Nyström Sverigedemokraterna Ledamot 25
Sebastian Cehlin Moderata Samlingspartiet Ledamot 26
Anna Stark Moderata Samlingspartiet Ledamot 27
Kristian Berglund Moderata Samlingspartiet Ledamot 28
Cecilia Askerskär Philipsson Moderata Samlingspartiet Ledamot 29
Lennart Carlsson Moderata Samlingspartiet Ledamot 30
Florencia Aroca López Moderata Samlingspartiet Ledamot 31
Peter Strömberg Moderata Samlingspartiet Ledamot 32
Charlotta Englund Centerpartiet Ledamot 33
Frank Tholfsson Centerpartiet Ledamot 34
Anna Gunnarsson Centerpartiet Ledamot 35
Willhelm Sundman Liberalerna Ledamot 36
Birgitta Malmberg Liberalerna Ledamot 37
Behcet Barsom Kristdemokraterna Ledamot 38
Anna Blomquist Kristdemokraterna Ledamot 39
Magnus Lagergren Kristdemokraterna Ledamot 40
Joakim Carlsson Socialdemokraterna Ledamot 41
Carina Dahl Socialdemokraterna Ledamot 42
Azra Prepic Socialdemokraterna Ledamot 43
Erik Röjare Socialdemokraterna Ledamot 44
Fredrika Jakobsen Socialdemokraterna Ledamot 45
Lennart M Pettersson Socialdemokraterna Ledamot 46
Alesia Goncharik Socialdemokraterna Ledamot 47
Viktor Tullgren Socialdemokraterna Ledamot 48
Farhan Mohammad Socialdemokraterna Ledamot 49
Irén Lejegren Socialdemokraterna Ledamot 50
Tommy Ahlberg Socialdemokraterna Ledamot 51
Carina Oskarsson Socialdemokraterna Ledamot 52
Jessica Carlqvist Vänsterpartiet Ledamot 53
Marie Krantz Vänsterpartiet Ledamot 54
Margareta Carlsson Vänsterpartiet Ledamot 55
Pernilla Marberg Sverigedemokraterna Ledamot 56
Bo Ammer Sverigedemokraterna Ledamot 57
Habib Brini Sverigedemokraterna Ledamot 58
Gunilla Fredriksson Sverigedemokraterna Ledamot 59
David Larsson Sverigedemokraterna Ledamot 60
Markus Allard Örebropartiet Ledamot 61
Peter Springare Örebropartiet Ledamot 62
Emil Wellander Moderata Samlingspartiet Ledamot 63
Cecilia Albertsson Moderata Samlingspartiet Ledamot 64
Lars-Göran Zetterlund Centerpartiet Ledamot 65
Ulla Bergström Socialdemokraterna Ledamot 66
Zaki Habib Socialdemokraterna Ledamot 67
Kristine Andersson Socialdemokraterna Ledamot 68
Katja Ollila Vänsterpartiet Ledamot 69
Fredrik Dahlberg Sverigedemokraterna Ledamot 70
Tom Persson Sverigedemokraterna Ledamot 71
Ebba von Schéele Moderata Samlingspartiet Ersättare 72
Torbjörn Appelqvist Moderata Samlingspartiet Ersättare 73
Sofia Härdvall Hansson Moderata Samlingspartiet Ersättare 74
Emilia Molin Centerpartiet Ersättare 75
Tommy Karlsson Centerpartiet Ersättare 76
Charlotte Edberger Centerpartiet Ersättare 77
Birgitta Borg Liberalerna Ersättare 78
Christian Liljenhed Liberalerna Ersättare 79
Anna Ågerfalk Liberalerna Ersättare 80
Markus Lundin Kristdemokraterna Ersättare 81
Lisa Örneus Kristdemokraterna Ersättare 82
Håkan Stålbert Kristdemokraterna Ersättare 83
Theres Andersson Socialdemokraterna Ersättare 84
Thomas Andersson Socialdemokraterna Ersättare 85
Inger Trodell Dahl Socialdemokraterna Ersättare 86
Peter Björk Socialdemokraterna Ersättare 87
Eva Palmqvist Socialdemokraterna Ersättare 88
Johanna Gustafsson Vänsterpartiet Ersättare 89
Kenneth Lantz Vänsterpartiet Ersättare 90
Lena Rosborg Vänsterpartiet Ersättare 91
Viktoria Svanberg Sverigedemokraterna Ersättare 92
Michael Liljestrand Sverigedemokraterna Ersättare 93
Anna Stéen Sverigedemokraterna Ersättare 94
Tuomo Jänkälä Örebropartiet Ersättare 95
Robert Stenberg Örebropartiet Ersättare 96
Anna Lundberg Örebropartiet Ersättare 97
Amanda Lindgren Moderata Samlingspartiet Ersättare 98
Martin Hårsmar Moderata Samlingspartiet Ersättare 99
Ingela Sundberg Moderata Samlingspartiet Ersättare 100
Urban Jonsson Socialdemokraterna Ersättare 101
Johanna Svärd Socialdemokraterna Ersättare 102
Jonas Sandström Socialdemokraterna Ersättare 103
Anneli Mylly Vänsterpartiet Ersättare 104
Anna Lilja Vänsterpartiet Ersättare 105
Torbjörn Holm Vänsterpartiet Ersättare 106
Peter Reinholdsson Sverigedemokraterna Ersättare 107
Leif Erixon Sverigedemokraterna Ersättare 108
Richard Sandström Sverigedemokraterna Ersättare 109
Darko Spahic Moderata Samlingspartiet Ersättare 110
Inger Högström-Westerling Moderata Samlingspartiet Ersättare 111
Monica Thyresjö Moderata Samlingspartiet Ersättare 112
Kjell Jansson Moderata Samlingspartiet Ersättare 113
Lucas Holmberg Moderata Samlingspartiet Ersättare 114
Christer Sjödin Moderata Samlingspartiet Ersättare 115
Hossein Rahmani Azer Moderata Samlingspartiet Ersättare 116
Bulent Oktay Socialdemokraterna Ersättare 117
Birgitta Hultin Socialdemokraterna Ersättare 118
Tomas Sandberg Socialdemokraterna Ersättare 119
Carola Johansson Socialdemokraterna Ersättare 120
Bernt Karlsson Socialdemokraterna Ersättare 121
Caroline Åkesson Socialdemokraterna Ersättare 122
Martin Östebo Socialdemokraterna Ersättare 123
Margareta Borg Socialdemokraterna Ersättare 124
Jan Zetterqvist Socialdemokraterna Ersättare 125
Silvia Assi Socialdemokraterna Ersättare 126
Daniel Ekblad Socialdemokraterna Ersättare 127
Bernt Solberg Socialdemokraterna Ersättare 128
Aneta Glusniewska Socialdemokraterna Ersättare 129
Tore Mellberg Vänsterpartiet Ersättare 130
Faisa Maxamed Vänsterpartiet Ersättare 131
Stefan Nilsson Vänsterpartiet Ersättare 132
Jan Murman Sverigedemokraterna Ersättare 133
Sadeta Hatic Sverigedemokraterna Ersättare 134
Anders Ramnerup Sverigedemokraterna Ersättare 135
Bjarne Bäckström Sverigedemokraterna Ersättare 136
Abraham Begallo Sverigedemokraterna Ersättare 137
Eric Viduss Moderata Samlingspartiet Ersättare 138
Conny Ärlerud Moderata Samlingspartiet Ersättare 139
Bengt Svensson Moderata Samlingspartiet Ersättare 140
Christina Kuurne Socialdemokraterna Ersättare 141
Mikael Wahlberg Socialdemokraterna Ersättare 142
Sofie Krantz Socialdemokraterna Ersättare 143
Dick Johansson Vänsterpartiet Ersättare 144
Maja Loiske Vänsterpartiet Ersättare 145
Gunilla Remnert Vänsterpartiet Ersättare 146
Johan Hedlund Sverigedemokraterna Ersättare 147
Mats Larsson Sverigedemokraterna Ersättare 148
Jari Mehtäläinen Sverigedemokraterna Ersättare 149

Hade du nytta av innehållet på denna sida?

Senast uppdaterad: den 15 oktober 2022